Dolomite „Crazy Horse” Trek

Buty trekkingowe Dolomite Trek ze skóry Crazy Horse

Pośród wielu nowych modeli, które dotarły do nas przed sezonem Jesień/Zima 20/21 ten jakoś szczególnie przypadł mi do gustu. Pewnie wiecie, że sami wykonujemy wszystkie zdjęcia obuwia które oferujemy w eTraperze. Tym samym mamy okazję dokładnie przyjrzeć się wszystkim modelom z bardzo bliska.

Zobaczcie buty Trek męskie oraz damskie

Biorąc do ręki Dolomite Trek od razu widać, że to buty, które terenu się nie boją. Faktycznie, przeznaczone są do trekkingu, wypraw w góry, marszu w każdym terenie, szczególnie kamienistym. Dolomite Trek doskonale chronią stopy przed czynnikami zewnętrznymi. I nie mówię tutaj tylko o przemoczeniu… Model ten posiada specjalne wzmocnienia z gumy dookoła buta, specjalny nosek oraz poduszkę na kostce. Redukuje to nieprzyjemne odczucia obijania się butów o kamienie, czy ocieranie na szlaku o skały itp.

Skórzane buty Dolomite Trek Crazy Horse

Skóra licowa Crazy Horse

Buty Dolomite Trek to klasyka butów skórzanych. Do stworzenia tak fantastycznej cholewki wykorzystano skórę Crazy Horse. To olejowa skóra licowa, której wytrzymałość jest specjalnie wzmacniana przez moczenie w gorących olejach. To powoduje, że skóra jest mocna, ale także doskonale wodoodporna. Jednak wybierając Crazy Horse mało kto kieruje się jej właściwościami, a prawie wszyscy jej świetnym wyglądem. Klasyczny brąz wybierany jest często na galanterię skórzaną, torby, portfele, plecaki i oczywiście buty. Skóra ta ma specyficzny wygląd, a dzieje się tak poprzez jej interakcję z otoczeniem. Wystarczy, że otrzesz buty o kamień, zarysujesz patyczkiem czy nawet dłonią a powstaną na niej mikroślady. Z czasem będzie ich bardzo dużo, a buty zyskają swój niepowtarzalny wygląd i charakter. I właśnie taki stylowy wygląd tych produktów jest najbardziej pożądany. Takie zachowanie skóry jest jak najbardziej naturalne, nie jest to żadne uszkodzenie lub wybrakowanie materiału. Zresztą przez odpowiednie traktowanie skóry, czyszczenie jej lub impregnację można większość tych śladów zlikwidować lub znacząco zmniejszyć ich widoczność.

Jak przystało na włoską markę obuwia trekkingowego, także w modelu Trek znajdziemy najnowsze i najbardziej sprawdzone technologie poprawiające komfort i parametry techniczne obuwia. Membrana Gore-Tex Sierra 4Ly zapewni jeszcze większą ochronę przed przemoczeniem butów, a także da możliwość swobodnego oddychania stopom (pamiętaj o skarpetach odpowiednich na daną porę roku i rodzaj aktywności). Podeszwa Vibram to także oczywisty, ale i najbardziej rozsądny wybór. Vibram nie spoczywa na laurach i cały czas pracuje nad unowocześnianiem swoich pomysłów na podeszwy. A my cały czas dostajemy produkty najwyższej jakości.

Dolomite Trek pasują także na co dzień, np. do dżinsów

Buty trekkingowe Dolomite wyglądają na mocne, twarde i przez to wielu sądzi, że niewygodne. To jednak nieprawda. Model Trek mimo swego wyglądu jest bardzo wygodny. Skóra Crazy Horse jest bardzo elastyczna, więc cholewka nigdzie nie uciska na stopy. Dolomite stosuje w większości swych butów system Das – w różnych odmianach – który ma na celu kształtowanie cholewki zgodnie ze specyficznym kształtem stóp męskich i damskich, oraz zgodnie z przeznaczeniem obuwia. Buty do miasta będą zatem miały inny kształt niż agresywne buty do trekkingu. Jeśli chodzi o ten model bardziej polecamy go w góry, ale śmiało możesz nosić także buty Trek kiedy wyjeżdżasz na weekend na wieś lub do domku w górach. Buty sprawdzą się na zróżnicowanym terenie, ale już niekoniecznie, jeśli większość dnia spędzisz w mieście.